График работы магазина
Корзина
USD - 28.12 грн.EUR - 32.64 грн.

В чому різниця моторних масел?

Багато водіїв не знають, в чому різниця моторного масла 5w40 і 5w30, і яке з них краще підходить для двигуна їхнього автомобіля. Насправді ж основна відмінність полягає в різниці в'язкості масла, і їх роботі при низьких і високих температурах. Тому питання "яке масло краще?" Некоректний. Набагато важливіше знати властивості перерахованих моторних масел і їх тип (синтетичне або напівсинтетичне), а також рекомендації щодо застосування для двигуна вашого авто. Це забезпечить нормальну роботу мотора при будь-яких умовах експлуатації.

В першу чергу необхідно розібратися, що означають символи, зображені на каністрах з моторним маслом. Вони вказують на його в'язкісно-температурні властивості відповідно до міжнародного стандарту SAE J300. По ньому всесезонні масла, до яких і відносяться типи 5w30 і 5w40, позначаються двома числами. Розповімо про розшифровку масел:

Перша цифра "5" означає, що масло може бути використано при мінімальній температурі -30 ° С. При цьому значення максимальної в'язкості для провертання буде 6600 мПа · с. А значення максимальної в'язкості для прокачуваності - 60000 при температурі -35 ° С. Що стосується високотемпературної в'язкості, то при + 100 ° С її мінімальне значення дорівнюватиме 3,8 мм² / с.

Число "30" говорить нам про в'язкості масла при високих температурах. Зокрема, масло з таким позначенням має мінімальну в'язкість 9,3 мм² / с, а максимальну - до 12,5 мм² / с. Також масло характеризується таким поняттям, як HTHS - High Temperature High Shear Rate. Воно визначає міцність масла на зрушення при високих температурах, тобто стабільність вязкісної характеристики. Зокрема, у масел з числом "30" в маркуванні HTHS значення дорівнює 2,9 мПа · с при температурі навколишнього температури + 150 ° С, і швидкості зсуву 1/1000000 секунди.
Що стосується числа "40", то його розшифровка аналогічна. Масло 5W-40 має високотемпературну в'язкість в межах 12,5 ... 16,3 мм ² / с, а значення HTHS становить ті ж 2,9 мПа · с при температурі навколишнього температури + 150 ° С, і швидкості зсуву 1/1000000 секунди.
Буква W в визначенні масел означає англійське слово Winter, що перекладається як зима. Тобто, масла вважаються всесезонними.

З наведеної вище довідкової інформації стає зрозуміло, що основна відмінність 5w30 від 5w40 - це високотемпературна в'язкість. Тобто, масло 5w40 може працювати при більш високих температурах, забезпечуючи нормальні робочі характеристики двигуна. В іншому ж ці масла мають однакові характеристиками, тому при певних умовах їх можна вважати взаємозамінними.

Значення в'язкості масла при різних температурах критично важлива для двигуна. Саме тому найменше відхилення від рекомендованих виробником норм може призвести до того, що мотор буде працювати не в оптимальних для себе умовах, а це є прямим шляхом до його значного зносу і швидкого виходу з ладу.
Однак справа не тільки в в'язкості. На виборі марки масла також залежать допуски, на які воно розраховане працювати в двигуні. Однак краще пояснити на прикладах.

Так, якщо двигун вашого автомобіля розрахований на використання моторного масла 5w30, а ви з якихось причин залили 5w40, то таким чином, зросте навантаження на масляний насос, а також збільшиться тертя між металевими парами, оскільки при одній і тій же температурі масла будуть мати різну в'язкість, а значить, покриють деталі захисними плівками різної товщини. Крім цього, в такому випадку знизиться споживання масла в системі, що шкідливо для рухомих частин мотора, так як з цієї причини виникне масляне голодування і надмірний знос двигуна.

Якщо ж двигун, навпаки, розрахований на 5w40, а ви залили 5w30, то для нього таке масло буде дуже рідким. Плівка буде погано триматися на робочих поверхнях, через що двигун буде працювати з надмірним зносом.

Відповідаючи на питання, яке масло густіше 5w30 або 5w40, варто додати, що при робочій температурі двигуна + 120 ° С ... + 140 ° С в'язкість у масла 5w40 приблизно в півтора рази вище, ніж у 5w30.
Більшість сучасних виробників легкових машин рекомендують використовувати для двигунів масла з маркуванням 5w40. Його в'язкість і допуски вважаються усередненими. Якщо ж ви є власником нової машини, або її двигун недавно пройшов капітальний ремонт, то деякий час можна користуватися 5w30. А якщо у вас старенька машина з великим пробігом, то краще заливати в двигун масло 10w40. Воно забезпечить кращу роботу силового агрегату і не буде підтікати.

Вам помочь найти необходимую деталь?
звоните нам (097) 114 19 99 или закажите обратный звонок